Akademik hayatın en zor kısımlarından biri olan tez yazma süreci oldukça önemli ve stresli bir süreçten meydana gelmektedir. Çalışan bireyler tez yazım sürecine başlayamamakta, konu dahi belirleyememektedir. Bu nedenle tez aşamasından fazlasıyla kopukluk meydana gelmekte ve soğumaktadırlar. Öğrenciler son çare olarak tez danışmanlık yapan firmalara başvurmaktadır.

Tez danışmanlık firması öğrencilere istedikleri talep doğrultusunda hareket etmeleri ve etik, bilimsel çerçeve içerisinde olmaları gerekmektedir. Bu nedenle eğitim sektöründe yer alan kişilerinde bu işi layıkıyla yapmaları gerekmektedir. Ancak günümüzde sayısız tez danışmanlık firmaları bulunmaktadır ve bunların %80’i yalnızca para odaklı, eğitim sektöründen oldukça uzak, öğrenciyi anlayamayan bireylerden oluşmaktadır.

Tez Yazdırma Aşamasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekilmektedir

Tez yazdırma aşamasında öğrencilerin bizlere ilk olarak sorduğu soru direkt olarak ücret olmaktadır. Bu tamamen yanlış bir düşünce sistemidir. Öğrencilerin bizlere ilk olarak sorması gereken soruların en başında kurumsal bir firma olup olmadığımız, çalışmanın garantisini, iletişim düzeyimizi, süreç içerisinde nasıl bir düzenin olacağı konusunda bilgi edinmeleri gerekmektedir.

Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu intihal oranını bilmeden çalışmaya başlamak istemektedir (intihal oranı olan ancak bilmeyen öğrenciler). Biz bu şekilde çalışmamaktayız. İntihal oranın çalışmalarda oldukça önem taşımaktadır. Turniten programına çalışmanız sokulmaktadır. Böylelikle çalışmanın son hali size ulaştığında intihal oranında herhangi bir problem yaşamayacaksınız ve tekrar intihal düşürümü için de vakit kaybı meydana gelmeyecektir. Bu nedenle intihal oranını da öğrenmeniz ve firmalara bu konu hakkında garanti verip vermediğine dair bilgi edinilmesi gerekmektedir.

Tez Yazdırma Sürecimiz Nasıl İşlemektedir

  • Tez yazım aşamasında ilk öncelik kendi alanınızda yer alan hocamız ile görüşüp sizin talep ettiklerini iletmemizdir. Alanınızda uzman olmayan hocalardan asla yardım talep etmemekteyiz.
  • Tez yazım süreci bölüm bölüm ilerlemektedir. Örneğin; 80 sayfalık bir tez çalışmasında (analiz hariç) ilk önce içindekiler iletilmekte 200 tl karşılığında ve ücretin 4 taksit yapılması halinde kalan sayfa sayılar bölünerek part part şeklinde gönderim sağlanmaktadır.
  • Bölüm bölüm ilerleme aşamalarında çalışmanızı danışman hocanıza göstererek talep ettiği değişiklikler yerine getirilir ve bu şekilde çalışma bitiminde sorunsuz bir şekilde noktalanma sağlanır.
  • Yapılan değişikliklerde mail aracılığı ile iletmeniz hocamıza direk olarak göndermemizi sağlamaktadır.
  • Özellikle analiz konularında anlaşılamama, uygulanan analizlerin öğrenciler tarafından anlaşılamama durumları doğabilmektedir. Mail aracılığı ile anlaşılamayan durumlarda konferans sistemi ile hocamız ile görüştürme imkânı sağlamaktayız.
  • Konferans sistemi mail üzerinden anlaşılamayan ya da uzun sürecek durumlarda literatür çalışmasında da uygulamaktayız. Burada maksat çalışmaların kusursuz bir şekilde ilerlemesini sağlamaktır.
  • Çalışma bitimine kadar bizden sorumlu olmaktadır.

Meta Akademik Danışmanlık Hakkında

Meta Akademik Danışmanlık kurumsal bir firmadır. Firmamız Ankara’dadır. Kurumsal kimliğimiz ile öğrencilere profesyonel destek sunmaktayız. 5 yıllık tecrübemiz ile biriken deneyimimiz sayesinde uzman kadromuzla sizlerin yanınızda olmaktan mutluluk duymaktayız. Uzman kadromuzun eğitim düzeylerinin akademik seviyede olması bizler için en önemli kıstas olmaktadır. Bizler eğitim alanında uzmanlaşmış, bu alanda ilerleyen kimliklerden oluşmaktayız. Firmamızı ziyaret edebilir ve iletişim kısmından ulaşarak daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz.